Bu haber kez okundu.

Paşa lakaplı darbeci asker Zekeriya Kuzu tutuklandı!
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi başarısız olan darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele baskın düzenleyen ve 2 polisi şehit eden darbeci 7 askerden 3'ü daha sorgulanmak üzere adliyeye sevk edilmişti. 'Çiğli İmamı' darbeci Zekeriya Kuzu dahil 3 darbeci asker tutuklandı.

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu iddia edilen Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu ile birlikte yakalanan Astsubay Üstçavuş Erkan Çıkat, ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Abdülhamit Gülerden ilk olarak sağlık kontrolünden geçirildi ve ardından hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme Zekeriya Kuzu ile yanındaki 2 askerin tutuklanmasına karar verdi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi amacıyla Marmaris'te kaldığı otele baskın düzenleyen darbeci askerlerden Çetibeli bölgesinde yakalanan Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar, Astsubay Gökhan Güçlü, Astsubay Erkan Çıkat, Astsubay Ömer Faruk Göçmen ve Astsubay Abdülhamit Gülerden'in de adliyey sevk edildiği öğrenildi.

PAŞA LAKAPLI ZEKERİYA KUZU'NUN İFADESİ

A Haber internet sitesindeki habere göre Zekeriya Kuzu suçunu itiraf etti.

Muğla'da yakalanan FETÖ üyesi Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu öne sürülen Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu suçunu itiraf etti. Yıllardır FETÖ için faaliyet gösterdiğini kabul eden Kuzu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oteline baskına gitmeden önce, helikopter başında 'görevin' ne olduğunu bildiklerini, kolay bir operasyon olacağını düşündüklerini ancak işlerin bekledikleri gibi gitmediğini anlattı.

Öncelikli hedeflerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'sağ olarak almak' olduğunu söyleyen Kuzu, çatışma ihtimalinde ise her şeyi göze aldıklarını söyledi.
Kuzu'nun çiğli'deki hava üssünün 'İmamı' olduğu, kendisinden üst rütbelilere bile emir verebildiği iddia edilmişti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×