Bu haber kez okundu.

Pazartesi günü için İstanbul'da bir dizi önlem alındı
İstanbul'da Pazartesi günü için 'okul' alarmı verildi. Özellikle bayram tatilinden dönen vatandaşların da iş başı yapacağı 19 Eylül Pazartesi günü hem okul servisleri hem de vatandaşlar trafiğe çıkacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafiğin kabusa dönüşmemesi için bir dizi önlem aldı.

Yapılan açıklamada yoğunluk yaşanmaması için toplu ulaşımın kullanımının önemine dikkat çekildi. Pazartesi günü toplu taşıma araçlarının talebi karşılayabilmesi için ek seferler yapılacak ayrıca 06.00 - 14.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verilecek. Metro, Tramvay, Metrobüs ve Otobüs ek seferleri sayesinde 750 bin yolcu toplu taşımaya yönlendirilecek. Böylece 500 bin aracın trafiğe çıkması engellenecek. Trafik akışını sağlamak içinse bin 570 trafik polisi görev yapacak.

Ağır tonajlı araçlar bir hafta boyunca sabah saat 06.00 ile 10.00 saatleri arasında trafiğe çıkmayacak. Şantiyelerde ve yollarda okulların açıldığı hafta çalışma yapılmayacak. Okul servisleri için de önlemler alındı. Pazartesi günü trafiğe çıkacak 5 bin 360 okul servisi İspark otoparklarından ücretsiz yaralanabilecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×