Bu haber kez okundu.

PKK'dan çaresizlik taktiği... Ölü arkadaşlarını alıp...

Terör örgütü PKK, ağır darbe alınca ne yapacağını şaşırdı. TSK'nın operasyonlarında onlarca kayıp veren teröristler, kayıp sayılarını gizlemek için, ölen arkadaşlarını çatışma alanın alıp, kırsal alanda gömüyor.

PKK terör örgütünde panik havası esmeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin son bir ay içerisindeki yoğun operasyonlarında, örgütün üst düzey isimlerinin de aralarında bulunduğu 122 terörist etkisiz hale getirildi. Çaresiz kalan örgüt üyeleri, ölü sayısını az göstermek için, ölü ve yaralı arkadaşlarını çatışma alnaında götürmeye başladı. kırsal alanlara götürkleri ölü teröristleri ise gömmeye başladı. Böylece kayıp sayılarını az göstermeye çabası içerine girdiler.

Ormana götürüp gömüyorlar

Bu durum istihbarat birimleri tarafından hazırlanan raporlardaki fotoğraflarla belgelendi. Buna göre örgütün sözde Dersim Eyaleti olarak benimsediği Tunceli'nin Ovacık, Aliboğazı ve Munzur Vadisi'ndeki çatışmalarda ölen teröristlerin olay yerinden kaçırılıp ormanlık alanda gömüldüğü belirlendi.

Çocuklarınızı unutun

Son 3 yılda bölgedeki ormanlık alanda onlarca teröristin gömüldüğü tespit edildi. PKK'lı teröristlerin gömemedikleri veya taşıyamadıkları cesetleri de kayalıklardan atarak ortadan kaldırdığına yer verilen raporda, teröristlerin ailelerine de bilgi verilmediği, çocukların akıbetini öğrenmek için kendilerine ulaşan aileleri ise "Peşini bırakın. Unutun. Yoksa sizin de akıbetinizi de sorarlar" diye ölümle tehdit ettikleri anlatıldı. Raporda ayrıca, Mehmetçiğin operasyonları sonucu büyük kayıplar veren teröristlerin Kandil'e hayali eylem ve saldırı bilgisi verdikleri, yapmadıkları eylemleri yapmış gibi gösterdikleri de belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
Pkk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×