Bu haber kez okundu.

PKK PYD'nin kirli Türkiye planı deşifre oldu
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD düğmeye bastı. 5 kişilik ölüm timini Türkiye'de katliam yapmak için görevlendirdi. Ancak o hain plan istihbarat birimlerinin çalışmaları sonucunda deşifre oldu.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN 5 KİŞİLİK ÖLÜM TİMİ

Habertürk gazetesinin haberine göre, istihbarat birimleri PYD kontrolündeki Ayn-El Arab'ta bomba eğitimi alan Hamza, Gava, Hakkı, Ali ve Şoleş kod adlı PYD'li teröristlerin Türkiye'ye saldırı hazırlığında olduğunu belirledi. Türkiye'ye gönderilmesi planlanan ölüm timinin eylemleri terör örgütü DEAŞ'ın yaptığı yönünde izlenimler vermeye çalışacağı da belirtildi.

PKK'lı teröristlerinse 2'şerli ve 3'erli gruplar halinde sabotaj eylemi yapmayı planladığını belirleyen istihbarat birimleri, AK Parti yöneticilerinin de hedefe alındığını saptadı. Saldırıların ise vur-kaç taktiği ile gerçekleştirileceği de yine istihbarat raporlarında yer aldı.

BATI KENTLERİNDE ALARM VERİLDİ

İstihbaratın uyarısı sonrası 81 kentte verilen alarmın rengi kırmızı. Öte yandan Kandil'deki terörist başlarının PKK'lılara, batıdaki kentlere mühimmat aktarılması emrini verdiği de telsiz konuşmalarına yansıdı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×