Bu haber kez okundu.

PKK'ya terör örgütü diyemeyen İMC TV kapatıldı
Bugün öğle saatlerinde, kapatılacak 12 televizyon kanalları arasında bulunan Hayatın Sesi TV ile İMC TV'ye, RTÜK ve polis ekipleri baskın düzenledi. Her iki kanalın kapısına kilit vuruldu.

PKK'NIN KANALI MI?

Polis ekipleri ilk olarak Hayatın Sesi TV'nin yayınlarını durdurdu. Ardından PKK'nın yayın organı olduğu iddia edilen İMC TV'ye girdi. Polisleri canlı yayında karşılayan İMC TV çalışanları, taşkınlık yaparak polis ve RTÜK ekiplerini engellemek istedi. Ancak ekipler taşkınlığa izin vermedi ve kanalı mühürledi.

BANU GÜVEN'DEN ŞOK AÇIKLAMA

Daha önce NTV'de çalışan, İMC TV spikeri Banu Güven polis ekiplerinin operasyonu sırasında canlı yayında konuştu. Güven kanalın son anlarında, İMC TV'ye yıllarını verdiğini ve kanaldaki ekiple meslek hayatının en onurlu zamanlarını yaşadığını belirterek, ''Buradaki insanları ideallerinden böyle arkaik ve faşist uygulamalarla koparamazsınız. Biz işimizi öyle ya da böyle yapmaya devam edeceğiz. İMC TV çalışanı olmaktan gurur duyuyorum.'' dedi.

PKK destekçisi İMC TV kapatıldı

SLOGAN ATTILAR

Kanal kapatılmadan önce çalışanlar, canlı yayın esnasında ''Özgür basın susturulamaz'' ve ''Susma haykır, özgür basın haktır'' sloganları atarak, yaşananları protesto ettiler.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×