Bu haber kez okundu.

Polis Akademisi sitesi PÖH başvuru yapma ekranı açılmıyor

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) eğitim verilecek olan 10 bin erkek PÖH adayı için Polis Özel Harekat başvuruları 2 Kasım'da başladı. Ancak adaylardan gelen yoğun talep nedeniyle PÖH başvuru formunun yer aldığı e-Devlet Kapısı'ndaki internet sayfası açılmıyor. Bunun nedeni ise başvuru sayısının ve alınacak aday sayısının çok olmasından dolayı siteye girişlerde yaşanan yoğunluk gösteriliyor.

Alınan bilgiye göre, 10 bin Özel Harekat Polisi alımı yapılacağının duyurulduğu 31 Ekim'den bugüne kadar yani 2 günlük süreçte, PÖH başvuru sayfası 1 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edildi. Normal şartlarda yoğunlukla karşılaşmayan site büyük ilgiden dolayı kullanılamaz hale geldi.

Bazı adaylar yurtdışı IP adreslerini kullanarak siteye giriş yapabildiklerini belirtiyor fakat bu kesin bir çözüm değil. Zenmate, TunnelBear ve Ultrasurf gibi VPN yazılımlarını kullanarak da Polis Özel Harekat Başvurusu yapılamadığını bilmenizde fayda var. Sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Polis Akademisinden yapılan resmi duyuruya göre, POMEM'de Özel Harekat Polisi olarak yetiştirilmek ve eğitim sonunda görevlendirilmek isteyen adaylarda bazı şartlar aranıyor. Örneğin; başvuru yapacak olan adayların 28 yaşından gün almamış olması, en az lise veya dengi okul mezunu olması gerekiyor.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Polis Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere 19.Dönem POMEM (Özel Harekat Branşı) sınavına katılmak isteyen adaylar, ön başvurularını 14 Kasım 2016 saat 17.00'ye kadar ''www.pa.edu.tr'' internet sitesi üzerinden yapabilecekler. Adaylardan istenen belgeler ve adaylarda aranan şartlar hakkındaki tüm bilgileri buradaki haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
akif 2 yıl önce

YA SİTE RAHATLADI AÇILIYOR TCMİ EDEVLET SİFREMİ GİRİYORUM NOT FOUND HATASI ALIYORUM BİLEN BİRİ YARDIMCI OLABİLİRMİ

Avatar
ferht 2 yıl önce

aynı sorun bendede var sanırım site aktarmıyor bilgilerinize suan ulaşamıyoruz vs diyor.