Öne Çıkanlar feto lys-4 sınavı nasıldı 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi Jülide Sarıeroğlu Nereli nisan enflasyon rakamları

Polis alımı POMEM başvuru ekranı 2016 (10 bin polis başvuru şartları)

Emniyet'ten atılan FETÖ'cü polislerin yerine 10 bin polis alımı yapılacak. 4 yıllık üniversite mezunu ve 30 yaşını geçmemiş olan polis memuru adayları arasından 9 bin erkek, bin kadın olmak üzere 10 bin yeni polis memuru adayı alımı yapılacak.

Polis alımı POMEM başvuru ekranı 2016 (10 bin polis başvuru şartları)

18. Dönem POMEM Sınav Başvuru Kılavuzu ve Ön Başvuru şartları haberimizde. 10 bin polis memuru adayı alımı için süreç başladı. Bugün resmi olarak polis alımı açıklaması yapıldı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında Emniyet'ten atılan veya açığa alınan polis memurlarının yerine yapılacak olan 10 bin polis alımı ile ilgili tüm detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

POLİS ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

EGM POMEM polis alımı başvuruları için süreç iki gün sonra başlayacak. Ön başvuru 8 Ağustos 2016 - 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. Polis alımı başvurusu yapacak olan memur adayları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesi olan 'pa.edu.tr' adresinden online olarak yapabilecekler.

POLİS ALIMI BAŞVURUSU KİMLER YAPABİLİR?

10 bin polis alımı başvurusu yapacak olan adaylarda arana ilk şart Lisans mezunu olması. Polis memuru adayları ayrıca 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavları'ndan birinden P3 puan türünde en az 60,00 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor. Sınavlarda başarılı olarak POMEM'de eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru atamaları belirlenecek olan tarihte yapılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×