Bu haber kez okundu.

Posta Gazetesi 'Clinton Başkan' manşeti attı rezil oldu

Türk medya dünyasında geniş yer bulan Posta Gazetesi 9 Kasım tarihli sayısının manşetine ''CLINTON BAŞKAN' başlığını taşıdı. Seçim sonuçlarının açıklanmasını beklemeden bu manşeti yazmakla büyük hüsrana uğradı.

Tüm dünya gazeteleri, televizyonlar ve haber sitelerinde Amerika'daki seçimin galibi Donald Trump ilan edilirken Posta Gazetesi ise seçimleri Clinton'ın kazandığını duyurdu. Gazetedeki haberde ''​Hillary Clinton Amerika'nın ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti.'' açıklaması da ihmal edilmedi.

9 Kasım 2016 Posta Gazetesi
9 Kasım 2016 Posta Gazetesi

HATA MI YAPILDI?

Türkiye gündemine bir anda oturan Posta Gazetesi'nin bu hareketinin bir hata olmadığını düşünüyoruz. Zira gazeteler piyasaya sürüleceği günden bir önceki gece basılıyor. Yani Posta Gazetesi bugünkü sayısını basıma verdiğinde Amerikan halkı başkanlık seçimleri için daha yeni oy vermeye başladığı gibi henüz sonuçların ne olacağı da belli değildi. Düne kadar yayınlanan tüm anketlerin sonuçları Clinton'ın başkan seçileceğini gösterdiği için de Posta hayatının hatasını yaparak söz konusu manşeti attı. Eğer başkanlık yarışından Hillary Clinton galip çıksaydı Posta Gazetesi'nde herşey yolunda gidecekti. Ancak Trump'ın kazanmasıyla gazete resmen kendi kendini rezil etmiş oldu.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×