Öne Çıkanlar feto 690 sayılı KHK isim listesi istanbul emniyet mudurlugu ödül oyunu 15 mayıs hangi takım kazandı ismet metin kimdir

Rütbesi sökülen emekli polisler isim listesi 686 nolu KHK'da yayımlandı

Rütbesi alınan emekli emniyet mensubu 242 kişinin isim listesi, 686 sayılı KHK ile yayımlandı. Emekli Emniyet Teşkilatı personeline ilişkin tedbirler kapsamında rütbesi sökülen EGM personelinin tüm hakları da alındı.

Rütbesi sökülen emekli polisler isim listesi 686 nolu KHK'da yayımlandı

Emniyet'ten resen emekli edilen, meslekten çıkarılan ve kendi isteğiyle polislik mesleğinden ayrılan 242 emekli emniyet görevlisinin rütbeleri alındı. 7 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete'de açıklanan 686 sayılı KHK ile yürürlüğe giren kararnameye göre; rütbesi alınan emniyet mensupları arasında komiserler, amirler, müfettişler, 1'inci, 2'nci', 3'üncü ve 4'üncü sınıf Emniyet müdürlerinin isimleri de bulunuyor.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik Emniyet teşkilatında başlatılan soruşturmalar kapsamında binlerce EGM personeli ihraç edilmişti. Halen Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet İstihbarat tarafından titiz bir çalışma yürütülmekte. En son açığa alınan polisler hakkında yapılan araştırmalar neticesinde yeni ihraçlar yaşandı.

Buna göre Emniyet'ten 242 polisin daha rütbeleri sökülerek haklarında tedbir uygulandı. Bunlardan bazıları resen emekli edilirken bazıları ise kendi istekleriyle görevden ayrıldı ve rütbeleri söküldü. Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile yayımlanan bu isimlerin listesinin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

RÜTBESİ ALINAN EMEKLİ EMNİYET MENSUPLARI İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×