Rütbesi sökülen polisler ve emniyet müdürleri belli oldu
Emniyet'ten resen emekli edilen, meslekten çıkarılan ve kendi isteğiyle polislik mesleğinden ayrılan 1082 emniyet görevlisinin rütbeleri alındı. Bugünkü Resmi Gazete'de açıklanan 675 sayılı KHK ile yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararına göre; meslekten çıkarılan emniyet mensupları arasında komiserler, amirler, müfettişler, 1'inci, 2'nci', 3'üncü ve 4'üncü sınıf Emniyet müdürlerinin isimleri de bulunuyor.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik Emniyet teşkilatında başlatılan soruşturmalar kapsamında binlerce EGM personeli ihraç edilmişti. Halen Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet İstihbarat tarafından titiz bir çalışma yürütülmekte. En son açığa alınan polisler hakkında yapılan araştırmalar neticesinde yeni ihraçlar yaşandı.

Buna göre Emniyet'ten 1082 polis daha meslekten çıkarıldı. Bunlardan bazıları resen emekli edilirken bazıları ise kendi istekleriyle görevden ayrıldı ve rütbeleri söküldü. Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile yayımlanan bu isimlerin listesinin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

RÜTBESİ ALINAN EMNİYET MENSUPLARI İÇİN TIKLAYIN

EGM rütbesi alınanlar isim listesi - 1EGM rütbesi alınanlar isim listesi - 2EGM rütbesi alınanlar isim listesi - 3


 

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×