Bu haber kez okundu.

Saatler geri mi alınacak bakanlık harekete geçti

Yaz saati uygulaması enerji tasarrufu için kaldırılmıştı. Bu yıl saatler 1 saat geri alınmadı. Kış saati uygulaması hayata geçirilmediği için de vatandaşlar günün geç aydınlanmasından dolayı ilgili bakanlık ve kurumlara şikayet yağdırdı. Kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle şikayetlerin artmasından dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı konuyu yeniden değerlendirmek üzere çalışmalara başladı.

Alınan bilgiye göre bakanlığıa son iki haftadır günde ortalama 40-50 civarında şikayetin geldiği ve bu başvuruların değerlendirildiği öğrenildi. Bakanlık yetkililerinin verdiği bilgiye göre, her şikayet ayrı ayrı değerlendiriliyor. Sabit saat uygulamasında sağlanan tasarruf miktarının çıkarılması için çalışmaların yapıldığını aktaran yetkililer, konuyla ilgili uygulamanın tümüne ilişkin bir rapor hazırlanacağını ve buna göre saatlerin geri alınıp alınmayacağına karar verileceğini belirtiyorlar. (Neşe Karanfil/Hürriyet)

VELİLER ve ÖĞRENCİLER ŞİKAYETÇİ

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden saatlerin geri alınması yönünde paylaşımlar yapılmıştı. Özellikle öğrenci velileri bu durumdan şikayetçi olduklarını, çocuklarının daha hava aydınlanmadan okula gitmek zorunda kaldıklarını ifade etmişlerdi. Lise ve üniversite öğrencileri ise okula karanlıkta gittikleri için ilk derste uyku halinde olduklarını belirterek, saatlerin yeniden geri alınması gerektiğini söylemişlerdi. Öte yandan Change.org üzerinden başlatılan kampanyaya saatlerin geri alınmasını isteyen 50 bin kişi imza atmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×