Bu haber kez okundu.

Sağlık Bakanlığı'na 10 bin personel alımı yapılacak

Kamu personeli alımı ile ilgili Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Edirne'de bazı temaslarda bulunan Müezzinoğlu, 2017 yılında kamu kurumlarına 60 bin personel alınacağını açıkladı. Bakan ayrıca Sağlık Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere 10 bin sağlık personeli alımı yapılacağının da müjdesini verdi.

DEVLET KADROLARINA 60 BİN PERSONEL

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Edirne'ye giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerle bilgi paylaşımında bulunan bakan, bir öğrencinin mezun olmasına rağmen atanamadığını belirtmesi üzerine, 2017 yılında kamu dairelerine 60 bin civarında personel alınacağını söyledi. Müezzinoğlu, yapılacak olan atamaların büyük çoğunluğunun öğretmenleri ve emniyet mensuplarını kapsayacağını belirtti.

SAĞLIK BAKANLIĞI 10 BİN PERSONEL ALACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, üçüncü en büyük personel alımının ise Sağlık Bakanlığı'na yapılacağını belirttiği açıklamasında, ''Yanlış hatırlamıyorsam Sağlık Bakanlığı 10 bin civarında personel alımı yapacak. Bu 10 bin personelin dağılımı hekim dışı olacak. Çünkü hekim ne kadar oluyorsa hepsi alınıyor. Ancak bunun dışında 10 bin kişilik sağlık kadrosu içerisinde hemşire, anestezist, fizyoterapist gibi alanlardan kişiler yer alıyor. Bütün bunların dağılımını Sağlık Bakanlığı yapıyor. Alınacak olan 10 bin personelden kime ne düşüyor ise o kadar sayıyı bakanlık olarak alabiliyoruz.'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×