Bu haber kez okundu.

Samsun'da doğalgaz kesintisi nedeni ne SAMGAZ açıkladı

SAMSUN haberleri kentte doğalgaz kesintisi yaşandığı yönünde. Vatandaşlar 'Samsun'da doğalgaz neden kesildi' diye SAMGAZ müşteri hizmetleri telefon numarası arayarak yaşanan sıkıntının sebebi hakkında bilgi almaya çalışıyor. Konuyla ilgili resmi açıklama ise SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan'dan geldi.

Kolsan, kesintinin dış kurumlar tarafından doğalgaz hatlarına verilen zarardan kaynaklandığını söyleyerek, şehir merkezine doğalgaz akışının sağlanamadığını ve tesislerde sorunun giderilmesi için çalışma başlatıldığını açıkladı. Öte yandan vatandaşlar ise Samsun'a doğalgaz ne zaman gelecek diye merak etmeye başladı.

SAMGAZ Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi kent genelinde devam eden doğalgaz kesintileri ile ilgili bu sabah yazılı bir açıklama yayınladı. Genel Müdür Yılmaz Kolsan imzalı açıklamada, hastanelere ve benzeri hizmet veren kurumlarda da kesinti yaşandığını belirterek SAMGAZ internet sitesinden şu açıklamayı yaptı.

Samgaz doğalgaz kesintisi açıklaması
SAMGAZ Doğalgaz Kesintisi son dakika açıklaması

''11 Şubat tarihinde saat 03.30 saatinde Kirazlık mevkisinde dış kurumlar tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları esnasında 20 çelik ana doğalgaz hattına hasar verilmiştir. Verilen hasar sebebiyle 20' çelik ana doğalgaz hattında zedelenme meydana gelmiş ve doğal gaz kaçağı oluşmuştur. Şehir genelinde doğal gaz kesintileri yaşanmaktadır. Hastane ve benzeri özel durumu olan tesislerde kesinti yaşanmaması için çalışmaların başlatıldığı bildirilmiştir. 16 Aralık 2016 tarihinde yaşadığımız doğal gaz hasarında gerekli bilgilendirme ve açıklamalar yapılarak konunun önemine dikkat çekilmiştir. Ancak bugün aynı sorunun tekerrür etmesi maalesef üzüntü vericidir. Doğal gaz hattına 03.30 saati itibariyle verilen hasara ivedilikle müdahale edilmiş olup doğal gaz arzının sağlanması amacıyla çalışmalar kesintisiz bir şekilde sürdürülmektedir. Hasarın gün boyu süreceği öğrenilmekte olup, gelişmeler internet sayfamız aracılığıyla bildirilecektir.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×