Bu haber kez okundu.

Şehit Gazi Atama Kurası Sonuçları Açıklandı - 20 Ocak 2017

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilen 115 şehit ve gazi yakını ile gazilere ilişkin atama kuraları 20.01.2017 cuma günü noter huzurunda çekildi. Hak sahiplerinin atama teklifleri yapıldığı sırada atama yapılmasını istedikleri il tercihleri ve öğrenim durumları göz önüne alınarak yapılan kura sonuçları ise Devlet Personel Başkanlığı (DPB) internet sitesi olan dpb.gov.tr'de açıklandı. Atama sorgusu DPB şehit gazi atama sonuçları ekranı üzerinden T.C. Kimlik numarası girişi ile yapılabilecek.

Şehit gazi yakınları ve gaziler atamasına göre 115 istihdam hakkı sahibinden 60'ı öğretmen, hemşire, mühendis, tekniker, teknisyen, çocuk eğiticisi gibi kamu personeli kadrolarına, 53'ü hizmetleri kadrosuna, 2'si ise işçi kadrolarına atandı. Atanan kişilerden 72'si erkek, 43'ü de kadın olduğu açıklandı.

20.01.2017 Tarihli Atama Sonuçları için http://euygulama.dpb.gov.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hak sahipleri teklif sonuçlarına bugün saat 15.00'den itibaren dpb.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler. İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×