Bu haber kez okundu.

Şehit ve Gazi yakınları ile Gaziler atama kurası sonuçları - 13.01.2017

Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına ilişkin atama kurası çekilişi yapıldı. Ataması yapılan hak sahipleri sonuçları Devlet Personel Başkanlığının (DPB) internet sitesindeki ''Atama Kura Sorgu Ekranı'' üzerinden T.C. Kimlik numarası girişi yaparak öğrenebilecekler.

Konuyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı internet sitesinden yapılan açıklama şöyle; ''3713 Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında Bakanlığımızca ataması onaylanan 1641 Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmesine ilişkin kuraları, 13 Ocak 2017 tarihinde saat 11:00’da gerçekleştirilecektir. Hak sahipleri, Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinden atama sonuçlarını öğrenebilirler.''

Şehit ve Gazi yakınları ile Gaziler DPB atama sonuçları sorgulaması için aşağıdaki bağlantı aracılığıyla sorgu sayfasına girdikten sonra T.C. Kimlik Numarası ve ekranda görülen güvenlik kodunu yazıp 'Sonuç Sorgula' butonuna basarak öğrenebilirler.

DPB Atama Sonuç Sorgulama Ekranı
Şehit ve Gazi yakınları ile gaziler için atama kurası sorgulama ekranı: http://euygulama.dpb.gov.tr

En son Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen atama kurasında 15 Temmuz gazisi veya gazi yakını 419 kişi, şehit yakınlarından da 67 kişinin ve terörle mücadelede şehit olanların yakınlarından, mağdur, vazife ve hak malulü olarak kabul edilenlerden olmak üzere toplam 2 bin 28 kişinin atanmıştı. Terörle mücadele kapsamında son 2 yıllık dönemde 17 bin 74 kişi devlet kurumlarında istihdam edildi.

13 Ocak 2017 tarihli şehit ve gazi yakınları ile gaziler için atama kurası sonuçları dpb.gov.tr internet adresindeki 'Atama Kura Sonuç Ekranı' üzerinden öğrenilebilecek.

ATAMASI YAPILANLARIN SAYISI 18 BİN 715'E ULAŞTI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarının toplam istihdam rakamlarına yönelik bilgilendirme yaptı. Kaya, ''Bakanlığımızca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığına bildirilerek dün ataması gerçekleşen bin 641 hak sahibi ile kamu kurum ve kuruluşlarına 2014 yılından bu yana ataması yapılan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın sayısı 18 bin 715'e ulaştı.'' dedi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×