Bu haber kez okundu.

Şehit ve gazilerin hukuki işlemleri yakından takip edilecek

Darbe girişimi sırasında Özel Harekat Komutanlığını ele geçirmeye çalışan darbeci Semih Terzi'yi alnından vurarak öldüren kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesine 90 bin TL'lik tazminat davası açıldığı iddia edilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberin doğruluğunun olup olmadığının araştırılmasını istedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ömer Halisdemir'e dava açılıp açılmadığının araştırılması yönünde talimat verdiğini açıkladı.

İbrahim Kalın, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, konunun Adalet Bakanlığından konuyla ilgili bilgi alındığını ve böyle bir davanın açılmadığını belirtti. Kalın, 15 Temmuz şehit ve gazilerinin tüm hukuki işlemlerinin hassasiyetle ve daha yakından takip edileceğini kaydetti.

ADALET BAKANLIĞINDAN YALANLAMA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesine açılan herhangi bir tazminat davası bulunmadığını açıklayarak, medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bozdağ, darbeci Semih Terzi'nin ailesinin ''çocuk mallarının korunması''na yönelik dava açtığını ve bu davanın Halisdemir'in kendisi veya ailesi ile ilgili olmadığını açıkladı.

Bekir Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''İşin aslı,merhum şehid Ömer Halisdemir'in mirasçı eşi/çocuklarının,"çocuk mallarının korunması" için Aile Mahkemesine açılmış bir davadır. Ömer Halisdemir'in mirasçıları eşi ve çocukları aleyhine açılmış bir tazminat davası yoktur. Sosyal medyada yer alan haberler asılsızdır.'' ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×