Bu haber kez okundu.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının atama kurası yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 72 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının gerçekleştirildiğini açıkladı. 72 istihdam hakkı sahibinden;17’sinin öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; fizyoterapist, mühendis, öğretmen, ressam, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 20’sinin memur unvanlı kadrolara, 34’ünün hizmetli unvanlı kadrolara, 1 kişinin ise işçi kadrosuna atama tekliflerinin gerçekleştirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 72 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının, Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildiği kaydedildi.

Öğrenim durumları dikkate alındı

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumlarının dikkate alındığı ifade edildi. 72 istihdam hakkı sahibinden;17’sinin öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; fizyoterapist, mühendis, öğretmen, ressam, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 20’sinin memur unvanlı kadrolara, 34’ünün hizmetli unvanlı kadrolara, 1 kişinin ise işçi kadrosuna atama tekliflerinin gerçekleştirildiği bildirildi.

Sonuçlar www.dpb.gov.tr internet adresinde

Atananların 50’sinin erkek, 22’sinin kadın olduğu belirtilerek, atama tekliflerinin e-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapıldığı ifade edilerek, kurum ve kuruluşlarının; 12’sinin bakanlık ve bağlı kuruluşu, 9’unun üniversite, 1’inin kamu iktisadi teşebbüsü, olmak üzere toplam sayısının 22 olduğu kaydedildi. İlgililerin atama teklif sonuçlarına 25/08/2017 tarihi saat 15.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilecekleri vurgulanarak, "İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir" denildi.

(İHA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×