Bu haber kez okundu.

Selin Sayek Böke neden istifa etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olarak görev yapan Selin Sayek Böke de CHP’den istifa etti. Peki Selin Sayek Böke neden istifa etti? Selin Sayek Böke Kimdir?

SELİN SAYEK BÖKE NEDEN İSTİFA ETTİ?

CHP'den istifa eden Selin Sayek Böke'nin yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.BÖKE yaptığı açıklamada :

"CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerimden istifa ediyorum. Katılımcı demokrasiye, sosyal demokrasinin evrensel prensiplerine inanan ve Türkiye'nin özgürlükçü demokrasiye kavuşmasının yolunun bu değerlerden geçtiğini düşünen bir siyasetçi olarak, gelinen noktada mevcut yönetim anlayışının parçası olmayı uygun bulmuyorum."

SELİN SAYEK BÖKE KİMDİR?

Ankara'da Selin Sayek Böke, 1972 senesinde doğmuştur. Lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde gerçekleştirmiştir. Üniversite öğrenimini ODTÜ de İktisat bölümünde tamamlamıştır. 1993-1999 yılları arasında Duke Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktorasını yapmıştır.

1999 yılında 2001 yılına kadar Bentley College'da Yardımcı Doçent olarak çalıştıktan sonra 2001-2003 yılları arasında IMF'nin Washington DC ofisinde Ekonomist olarak görev almıştır.

Çok iyi derece İngilizce bilen BÖKE uzun süre yurt dışında kalmıştır. Selin Sayek Böke evli ve iki çocuk annesidir.

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde CHP'nin İzmir 1. bölge milletvekili adayı olarak seçilere Meclis'e giren Selin Sayek Böke Siyasi hayatına başlamıştır.

FİKRİ SAĞLAR DİSİPLİNE VERİMESİYLE GÜNDEME GELDİ

Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın disipline verilmesini duyurması ile gündeme gelen Selin Sayek BÖKE istifa etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×