Bu haber kez okundu.

Semih Terzi'nin karısı da darbeci çıktı
Darbeci hain general Semih Terzi'nin karısı Nazire Terzi, Ankara'da bir notere gitti. Burada mal varlıklarını üçüncü şahıslara devir etmek için genel vekaletname çıkartmak isteyen Terzi'yi noter katibi Kerem Sağlıklı tanıdı. Darbeci Semih Terzi'nin eşine izin vermedi.

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir, 15 Temmuz gecesi darbeci Semih Terzi'yi başından vurmuş ardından şehit düşmüştü. Darbeci Terzi'nin eşi de gözaltına alınıp Adliye kontrolle serbest bırakıldı. İşte o sırada noter noter gezmeye başladı. Amacı darbeci kocasından kalan paraları güvence altına almaktı.

NOTER KATİBİ HEMEN TANIDI

15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 1 ay sonra, darbeci Semih Terzi'nin karısı Nazire Terzi, daha önce gittiği notere ikinci defa gitti. Bu kez kocasından kalan mal varlığını kız kardeşine devretmek için vekaletname çıkartmak niyetindeydi. Noter katibi Kerem Sağlıklı önce noter başkatibine haber verdi ve o vekaleti duyunca yerinde duramadı. İşlem yapılmadan gönderilmesini istedi. Ama Semih Terzi'nin karısı ve yanındaki kişinin işlemler bitmeden gitmeye niyetleri yoktu. İçerdeki tehditvari konuşmalara da tanık oldu Kerem Sağlıklı dayanamadı. Hem darbeci askerin eşini hem de yanındaki kişiyi noterden kovdu. Nazire Terzi, noterden vekaletname alamadan kaçmak zorunda kaldı.

Noter katibinin suç duyurusu üzerine darbeci hain Semih Terzi'nin eşi yeniden gözaltına alındı sonra da tutuklandı. Noter katibi Kerem Sağlıklı yaptığı açıklamada, ''Vekaletname eğer yapılsaydı intikal edilecekti ve darbeci Semih Terzi'nin tüm malları kaçırılabiliyordu. Bu işlemde Ömer Halisdemir gibi bir yiğidin ve 250 şehidin hakkı var. Bu hakları yedirtemezdim.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×