Bu haber kez okundu.

Şeref Malkoç kimdir Kamu Başdenetçisi seçildi
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulundaki Kamu Başdenetçisi seçimini Şeref Malkoç kazandı. Milletvekilleri tarafından yapılan oylamanın ilk iki turunda yeterli oy sayısına ulaşılamadığı için seçimlerde sonuç çıkmadı.

İlk iki turda aranan 367 oy şartına ulaşılamayınca üçüncü tur seçime geçildi. Genel kurul oylamasında 3. turda 267 oy şartı arandı. Son turda yapılan seçimde 334 üye oy kullandı. Kullanılan oylardan 300'ünü Şeref Malkoç, 20'sini Ayhan Özkan, 1'ini de Hasan Şahin aldı. 5 oyun boş çıktığı, 8 oyun da geçersiz sayıldığı sonuçlara göre Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç seçildi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç

ŞEREF MALKOÇ KİMDİR?

1960 Trabzon Arsin doğumlu olan Malkoç, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Sırasıyla Köy Hizmetleri 11. Bölge Müdürlüğü avukatlığı, Türkiye Denizcilik İşletmeleri genel müdürlüğü avukatlığı, Tes İş, Belediye İş, Öz Gıda İş, Öz İplik İş Sendikaları avukatlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevlisi, serbest avukatlık, Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nden 20. ve 21. Dönem Trabzon milletvekilliği yapmıştır.

22 Eylül 2012'de AK Parti'ye geçen Şeref Malkoç, partide YSK temsilciliği ve Etik Kurulu Başkanlığı görevlerini yaptı. Sonrasında ise partiden ayrılarak Aralık 2015 tarihinden itibaren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev yapmaya başladı. 15 Kasım 2016 tarihinde de TBMM Genel Kurulu'nda Kamu Başdenetçiliği görevine seçildi.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×