Bu haber kez okundu.

SGK Uzman Yardımcısı Alım İlanı ve Başvuru Şartları açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzman Yardımcılığı alım ilanı T.C. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yayımlandı. Söz konusu alanlar ilgili olan kişiler SGK uzman yardımcılığı için yapılacak olan mülakat sınavına katılım ve başvuru şartlarını haberimizin içerisinde öğrenebilirler.

SGK'ya alınacak olan uzman yardımcıları kurumun merkez teşkilatlarında görevlendirilecekler. Alım ilanında yer alan şartlara göre başvuru yapacak olan kişilerin en az 4 yıllık yükseköğretim kurumlarındaki hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya bu bölümlerle denk olan ve YÖK tarafından onaylanan yurt dışındaki üniversitelerden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

SGK Uzman Yardımcılığı başvurusunda bulunacak olan adayların ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP46, KPSSP113 ve KPSSP115 puan türlerinde en az 80 ve üzeri puan almaları şart. Bunun yanı sıra 35 yaşını aşmamış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları taşıyor olmak ve görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmaması gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL ve NEREDEN YAPILACAK?

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı alım ilanına göre başvurular elektronik ortamdan alınacak. Adaylar 3 Ekim - 12 Ekim taeihleri arasında ''uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru'' adresindeki formu doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirebilecekler. Sözlü sınava katılmaya hak kazanmak için buradaki bilgilerin doğru bir şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca başvuru formunun yazıcıdan çıktı olarak alınması gerekir. Elektronik ortam haricinde yapılacak başvuru işlemleri kabul edilmeyecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×