Öne Çıkanlar feto Harran Üniversitesi açığa alınan polisler turk hava yollari ödül oyunu 7 haziran

Skandal yazıya kapak cevap: Tecavüz ülkesi İsveç

Darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca bazı AB ülkeleri Türkiye'ye karşı karalama kampanyaları başlatmıştı. Özellikle iftiraya dayalı olan bu kampanyaların başını İsveç çekiyordu. Ancak bu iftiralara kayıtsız kalmayan Güneş Gazetesi, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki panolardan birine İsveç'e seyahat edecekler için ''Seyahat Uyarısı'' başlıklı bir ilan verdi.

Skandal yazıya kapak cevap: Tecavüz ülkesi İsveç

''Seyahat Uyarısı! İsveç'in dünyanın en yüksek tecavüz oranına sahip ülke olduğunu biliyor musunuz?'' ifadeleri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan bir elektronik reklam panosunda yer alıyor. İlanı veren ise geçtiğimiz günlerde ''Tecavüz ülkesi İsveç'' başlığıyla İsveç'teki çocuk istismarını ve tecavüzleri gözler önüne seren Güneş Gazetesi.

İftiracı Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye aleyhine başlattığı karalama kampanyalarına Güneş Gazetesi kayıtsız kalmadı. Viyana Havalimanı'nda yer alan ''Türkiye’de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor'' yazısına karşılık harekete geçen Güneş Gazetesi yetkilileri İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki elektronik reklam panosuna İsveç'teki çocuk istismarı gerçeğini gözler önüne seren bir ilan verdi.İlanda İsveç'e seyehat edecek yolcular için ''Seyahat Uyarısı! İsveç'in dünyanın en yüksek tecavüz oranına sahip ülke olduğunu biliyor musunuz?'' ifadeleri yer aldı. Güneş Gazetesi'nin geçen Çarşamba günü yayımladığı haberle, İsveç'in 9,5 milyon nüfusu ile geçtiğimiz yıl bildirilen 10 bin 400 çocuk istismarı vakasıyla dünyada ikinci olduğu ortaya çıkmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×