Bu haber kez okundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Ankara Dr. Sami Ulus Hastanesi doktorları çocuklara bir hayali olup olmadığını sordu. Çocukların "SOLOTÜRK F-16 Gösteri Ekibini ve uçakları ziyaret etmek istiyoruz" talebi üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından Türk Hava Kuvvetleri ile temas kuruldu.

Alınan izinler sonrası SOLOTÜRK'ün Konya'da konuşlu bulunduğu 3'ncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na ziyaret planlandı. Üste çocukları bir sürpriz bekliyordu. Her biri için kendi ölçülerinde özel olarak hazırlanan Solotürk uçuş tulumu çocuklara hediye edilip giydirildi. SOLOTÜRK'ün tüm personeli de temsili olarak bir günlüğüne tüm görevlerini kanserle mücadele eden çocuklara devrettiler. Ziyaret sırasında çekilen görüntüler bir klip haline getirilerek "Gösteri sırası sizde" başlığıyla Solotürk Twitter hesabından paylaşıldı.

GÖREVİ 1 GÜNLÜĞÜNE DEVRALDILAR

Klipte, çocukların gösteri uçuşuna giden SOLOTÜRK'ü durdurması üzerine tüm ekibin görevlerini çocuklara devretmesi konu alındı. Uçuşta görev alan tüm personel çocuklardan oluşturuldu. Yetkililer bu projenin bir amacının da kanserle mücadele eden çocuklara toplumsal desteğin artırılması ve kamuoyunda oluşan bilincin yükseltilmesi olduğunu belirtti.

İLK GÖSTERİ ÇANAKKALE'DE

Bu arada SOLOTÜRK ekibinin 2017 yılı ilk gösterisi de 23 Nisan 2017 Pazar günü saat 15.30'da Çanakkale Kordon'da yapılacak. Çocukları mutlu etmek için düzenlenecek gösteri uçuşu ekibin sosyal medya hesaplarından canlı yayın ile izlenebilecek. Ekibin Çanakkale'deki diğer gösterilerinin ise 24 ve 25 Nisan'da Çanakkale Şehitler Abidesi'nde yapılacağı duyuruldu. (24 TV)

Anahtar Kelimeler:
Soloturk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×