Bu haber kez okundu.

Son Dakika : Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı “OHAL ne zaman kalkacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Mayıs 2017 Ak Parti 3. Olağanüstü Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada OHAL konusuna değindi . OHAL kalkacak mı sorularının cevabına çok net bir şekilde cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN açıklamalarda bulundu.

"OHAL NEDEN KALKSIN"

 Erdoğan, “OHAL ne zaman kalkacak diyorlar… Benim ülkemde devlet yıkılmaya çalışıldı. Ya siz ne yüzle bize OHAL'in ne zaman kalkacağını soruyorsunuz? Kalkmayacak. Bu ülke huzur ve refaha kavuşuncaya kadar OHAL neden kalksın?” diye konuştu.

"BENİM ÜLKEMDE DEVLET YIKMAYA ÇALIŞILIYOR"

OHAL ne zaman kalkacak” diyorlar. Fransa’da 15-20 tane terörist öldürüldü, neredeyse 1-1.5 yıl OHAL ilan etti. Benim ülkemde devlet yıkılmaya çalışılıyor. Ve biz 249 şehit veriyoruz. 2193 gazimiz var. Ya siz bize hangi yüzle OHAL’in kaldırılmasını soruyorsunuz? Kalkmayacak, durum huzura, refaha kavuştuğu ana kadar.

"ÜLKEMİZİN HUZURU İÇİN UZATIYORUZ"

Neyiniz eksik? Fabrikalarınız mı çalışmıyor, okullar mı kapalı? Niye OHAL kalksın. Daha dün bir, bugün iki. Bu böyle olmaz. Biz OHAL’i ülkemizin huzuru için uzatıyoruz. Şimdi milletimize Rabia işareti ile sembolleştirdiğimiz bir sözümüz var. Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×