Bu haber kez okundu.

Son dakika... Irak Tezkeresi yolda! Meclis acil toplanıyor

AK Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan flaş bir son dakika açıklaması geldi. Elitaş yaptığı açıklamada, Meclis'in Irak tezkeresini görüşmek için cumartesi günü olağanüstü toplanacağını belirtti.

Erdoğan'ın Amerika'da yaptığı açıklamalardan sonra, AK Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan önemli bir açıklama geldi.  TBMM'nin 23 Eylül Cumartesi günü Irak tezkeresi için olağanüstü toplanacağını duyuran Elitaş, yaptığı açıklamada "Cumartesi günü TBMM'yi toplantıya çağıyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan sinyalni vermişti

IKBY'nin referandum kararı almasından sonra Trükiye harekete geçmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki referandum gündemi sebebiyle 27 Eylül'deki MGK toplantısının 22 Eylül tarihine çekildiğini açıklamış, bu kritik toplantıda IKBY'ye çeşitli yaptırımların masaya yatırılacağını belirtmişti. Erkene çekilen MGK'nın ardından TBMM'nin de cumartesi günü Irak tezkeresi için acil olarak toplanması, IKBY'nin ısrarcı referandum adımlarına karşı koyulan en net tavır olarak değerlendiriliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×