Bu haber kez okundu.

Son Dakika... ÖSYM'den Flaş "Hata" Açıklaması...

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasında 1110 adayın yeri değiştirildi, 1499 aday ise açıkta kaldı.

BİR PROGRAMA YERLEŞEN 1499 ADAY AÇIKTA KALDI

ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi. Uzun bir bekleyişin ardından açıklanan LYS yerleştirne sonuçlarında değişiklil yapıldı. buna göre 1110 adayın yerleştiği yerler değiştirildi. 1628 aday da herhanhi bir programama yerleşmemişken, yapılan düzeltmeyle bir programa yerleşti. ayrıca önce ki açıklamda herhangi bir programa yeleşen 1499 aday da açıkta kalarak hiçbir programa yerleşememiş oldu.

ÖSYM'DEN ÖZÜR MESAJI

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C'nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde 'ek puanlı yerleştirme puanları' yerine 'ek puansız yerleştirme puanları'nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

ÖSYM'nin LYS'de yerleştime hatssından sonra sosyal medyada bu video paylaşım rekorları kırdı.

İşte Kemal Sunal'ın filmimdeki o sahnenin ÖSYM uyarlaması:

Anahtar Kelimeler:
ÖSYM HATAOsym
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×