Bu haber kez okundu.

Son referandum anketi sonucu fark 11 puana çıktı!

16 Nisan Anayasa Değişikliği referandumu halk oylamasına 19 gün kaldı. Araştırma şirketleri ise yaptıkları anket sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor. En son referandum anketi sonucu ise ORC Araştırma tarafından açıklandı. ORC'nin referandum anketi sonuçlarına göre, 'EVET' ile 'HAYIR' oyları arasındaki fark gittikçe açılıyor.

ORC Anayasa referandum anketini 36 ilde 2740 seçmenle gerçekleştirdi. Kamuoyu nabzını yoklamak için yapılan anket, 'CATI - Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi' yöntemiyle düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halkoylaması öncesinde yapılan araştırmanın sonucuna göre 'evet' ile 'hayır' oyları arasında 11 puan fark bulunuyor. ORC halk oylaması anket sonucuna göre, evet oyları yüzde 55.4 oranında olurken, hayır oyları ise yüzde 44.6 oranında.

FARK AÇILMAYA DEVAM EDEBİLİR

Anayasa referandumu süreci hakkında Twitter'dan değerlendirmede bulunan ORC Başkanı Murat Pösteki, ''An itibariyle Evet oyları 11 puan önde. 16 Nisan'a kadar yapılacak çalışmalar ve yurt dışından gelecek oylarla fark daha da açılabilir.'' dedi.

Anahtar Kelimeler:
Referandum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
yavuz 1 yıl önce

yavas biraz.. o ankete gore akp oylari 52% olarak gorunyor. once onun bir dogurulugu uzerinde calisin siz.. sirf akp lilere sorarsaniz , sonuc 100% evet bile cikar :))