Bu haber kez okundu.

Suikastçi Burkay Karatepe'nin Afyon'da Olduğu İddia Edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain suikast timindeki darbeci askerler 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırarak canına kastetti. O darbeci hainlerden 36'sı farklı operasyonlarda tek tek yakalandı. Geriye ise son bir hain kaldı. O da güvenlik güçlerinden köşe bucak kaçmayı başardı ama ortaya çıkan bir fotoğrafla darbecinin Afyonkarahisar'da görüntülendiği iddia edildi.

GİZLENME KONUSUNDA TECRÜBELİ

Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından darbecileri yakalamak üzere görevlendirilen bir ekip firari olan darbeci Yüzbaşı Burkay Karatepe'nin 17 Temmuz sabahı Marmaris'ten kaçarak babası ve kız kardeşinin yardımıyla İzmir üzerinden Eskişehir'e götürüldüğünü ortaya çıkardı. İzlenme konusunda tecrübeli olduğu bilinen darbeci hainin daha sonra Eskişehir'den Kütahya-Afyonkarahisar istikametine gittiği belirlendi.

FETÖ'cü suikastçi Burkay Karatepe

FOTOĞRAFTAKİ KİŞİNİN KARATEPE OLDUĞU İDDİASI

Mobese kameralarına takılmadan yolculuğunu sürdüren FETÖ'cü Karatepe ile ilgili bir fotoğraf ortaya çıktı. Takvim Gazetesi'nde yer alan fotoğrafta yer alan kişinin Cumhurbaşkanı'na suikast düzenleyen timdeki yakalanamayan son darbeci Burkay Karatepe olduğu belirtildi. Karatepe'nin bir dolmuşta yolculuk yaparken fotoğrafının çekildiği belirlendi. FETÖ'nün suikast timinde yer alan firari FETÖ'cü Karatepe, başta Afyonkarahisar olmak üzere çevre illerde aranıyor.

İHBAR EDENE ÖDÜL VERİLECEK

Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara verilecek ödül kapsamında Burkay Karatepe'yi ihbar eden vatandaşların da ödüllendirileceği öğrenildi.

Kaynak: Takvim Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×