Bu haber kez okundu.

Süleyman Pehlivan tutuklandı
Yarbay Ali Tatar'ın intiharına sebep olan ihraç edilen Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan tutuklandı. FETÖ mesubu olduğu iddia edilen amirallere suikast soruşturması sırasında özel yetkili savcı olarak atanan Süleyman Pehlivan'ın İzmir'de teslim olan Yargıtay üyesi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yarbay Ali Tatar'ın intihar etmesine neden olan Süleyman Pehlivan kimdir kaç yaşında nereli hakkındaki detaylar abchaber.com'da!

Savcı Süleyman Pehlivan, amirallere suikast soruşturmasını yürütmesi için o dönemde özel yetkili savcı olarak atanmıştı. Pehlivan, Yarbay Ali Tatar'ı ikinci kez ifadeye çağırıp intihar etmesine sebep olan kişi olduğu iddiasıyla uzun zamandır aranıyordu. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kayıplara karışan Süleyman Pehlivan'a Ali Tatar'ın eşi “Eşimin katili sensin Süleyman Pehlivan" diye seslenmiş, Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar'da kaçaksavcıya, “Teslim ol. Adil yargı karşısında hesap vermeni istiyoruz. Sana haksızlık yapılırsa karşısına dikiliriz” demişti.

YARGITAY ÜYESİ SÜLEYMAN PEHLİVAN TESLİM OLDU

Darbe girişiminin ardından OHAL Kanun Hükmünde Kararnamesi ile ilan edilen gözaltı kararı çıkarılan yargıtay üyeleri isim listesinde adı bulunan Süleyman Pehlivan, 18 gündür aranıyordu. Süleyman Pehlivan'ın kaçışı son buldu ve dün sabah İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne giderek teslim oldu. Peki Süleyman Pehlivan kimdir?

Hakkında çok fazla bilgi bulamadığımız dönemin özel yetkili savcısı Süleyman Pehlivan, 2011 yılında Yargıtay üyeliğine seçildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkartılan gözaltına alınacak 14 yargıtay üyesinden birisiydi.

Deniz Yüzbaşı Ali Tatar, 19.12.2009 tarihinde evinde 'Hukuksuzluk sürecine hukuk adına saygı gösterilemez' diyerek intihar etmiştir. Ali Tatar'ın naaşı Ankara Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.

SÜLEYMAN PEHLİVAN TUTUKLANDI

Darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İzmir'de teslim olan ve Ankara'ya getirilen Süleyman Pehlivan savcılık ifadesi verdi. Pehlivan ifadesinde, "Önümdeki bilgi ve belgelere, hukuki değerlendirmeme göre karar vermiştim. İntihar haberini duyduğumda üzüldüm, çok üzgünüm" dedi. İhraç edilen Yargıtay Üyesi Süleyman Pehlivan, savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi sulh hakimliğince tutuklandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×