Bu haber kez okundu.

Tarık Toros kaçtı mı? Tarık Toros kimdir?
Tarık Toros kaçtı mı? Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ancak Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre gözaltı kararının FETÖ'cü polisler tarafından sızdırılarak Tarık Toros'a bildirildiği ve Toros'un İngiltere'ye kaçtığı iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı'nı idamla tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan ve soruşturma sonucunda gözaltı kararı çıkartılan Tarık Toros hakkında bazı medya kuruluşları 'Tarık Toros gözaltına alındı' başlığıyla haber yaparken, Sabah Gazetesi ise 'Tarık Toros yurtdışına kaçtı' başlığı ile haber yayınladı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, patronu olan Bugün Gazetesi eski sahibi Akın İpek gibi İngiltere'ye kaçtığı belirtiliyor. Öte yandan her yazdığı yazıda Ak Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'yargılanacaksınız, bu ülkeyi terkedeceksiniz'' sözleriyle tehditler savuran Tarık Toros'un yurtdışına kaçması sosyal medyada günün konusu oldu.

FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YENİ GÖZDESİ İNGİLTERE Mİ?

Sabah Gazetesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin birer birer İngiltere'ye kaçmaya başladığını yayımladı. Haberde, FETÖ üyelerinin Almanya'dan sonra yeni gözdesinin İngiltere olduğunun altı çiziliyor. (Sabah)

TARIK TOROS KİMDİR?

Tarık Toros, 1972 yılında Mersin, Tarsus’da üç kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır. Tarsus’da meslek lisesinde elektrik elektronik okudu. Üniversitede okumak için 1988 yılında Ankara’ya geldi. Gazi Üniversitesi Elektronik öğretmenliğini bölümünü kazandı. Mezun olduktan sonra gazetecilik stajıyla mesleğine başlamıştır.

Okuldan 1995 yılında mezun olduktan sonra SEM HABER ajansında çalışmaya başladı. Sonra Samanyolu’na geçti, 1 yıl başbakanlık muhabirliği yaptı. Oradan TGRT’ye transfer oldu. 1999 yılı Temmuz ayında bir askeri birlikte sancak devir teslim töreninde resmi geçit sırasında ayağa kalkmadığı için işten kovuldu. 1,5 yıl işsiz kaldı. Askerliğini 1999 yılında bedelli olarak yaptı.

Ankara’da iş bulamayınca 2000 yılında İstanbul’a giderek Münci İnci’nin imedya.com’unda editör olarak işe başladı, daha sonra yayın yönetmeni oldu. 2001 yılının Aralık ayında Habertürk’te gece editörü olarak işe başladı. 2006 yılının Ocak ayında Habertürk Genel müdürlüğü görevinden ayrıldı.

Hemen ardından Serdar Turgut’un yayın yönetmeni, Mehveş Evin yayın koordinatörü olduğu dönemde Akşam gazetesi politika sayfaları editörü oldu. Burada 1,5 yıl çalıştı. Sonra da 2007 yılının sonlarında kanaldhaber.com.tr’de çalışmaya başladı.

Tarık Toros, 2008 sonundan itibaren Kanaltürk haber dairesi başkanı ve Bugün TV’nin Genel Yayın yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Kanaltürk’te haftalık “Merkez Siyaset” adlı siyasi tartışma programını yapan Tarık Toros, 25 Ağustos 2005 tarihinde Banu Özdemir ile evlendi. Emir adında bir oğlu ve bir kızı vardır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×