Bu haber kez okundu.

TBMM 26. dönem ikinci yasama yılı bugün başlıyor
Saat 14.00'te başlayacak olan TBMM açılış töreninde Meclis Başkanı İsmail Kahraman, başkanlık divanı üyeleri ve milletvekillerince Atatürk Anıtı'na çelenk konularak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak.

GENEL KURUL SAAT 15'TE TOPLANACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulu ise saat 15.00'te Meclis Başkanı Kahraman başkanlığında toplanacak. Kahraman, sunuş konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı genel kurul salonuna davet edecek. Erdoğan, yasama yılı açılış konuşmasını yapacak.

MECLİS'İN İLK MESAİSİ ''TEZKERE''

20 Ağustos'ta tatile giren meclisin gündemi ise yoğun. Meclisin ilk işiyse Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi olacak. Genel kurul, Erdoğan'ın konuşmasının ardından birleşime ara verecek.

Teamüllerin aksine genel kurul aranın ardından çalışmalarına devam ederek, 2 Ekim'de süresi sona eren Irak ve Suriye tezkeresini ele alacak. Ayrıca meclisin yasama yılı açılış programı kapsamında saat 19.00'da tören salonunda resepsiyon gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×