Bu haber kez okundu.

Terör örgütü PKK'da yeni nesil ABD ve İtalyan silahları var

Türkiye'de terörle mücadele kararlılıkla devam ederken, PKK'ya da son günlerde özellikle Hakkari'de ağır darbe vuruldu. Operasyonlarda ele geçirilen silahlar ise terör örgütüne verilen uluslararası desteği bir kez daha kanıtladı.

ABD YAPIMI EL BOMBALARI VE HAVANLAR

PKK'nın elindeki ABD malı havan mermileri

PKK'ya yapılan operasyonlarda, ABD ve NATO ülkelerine ait yeni nesil silahlar ele geçirildi. Güvenlik uzmanları ele geçirilen silahların, ABD özel kuvvetlerinin Irak ve Suriye'de kullandığı silahlar olduğunu söyledi. PKK'nın elindeki bu silahlar, Türk askerine saldırı amacıyla kullanılıyor. Üstelik teröristler el bombalarını kadın çorabına sarıp ya da sapan kullanarak çok daha ileriye fırlatabiliyor.

İTALYAN YAPIMI MAYINLAR

PKK'nın elindeki İtalyan malı mayınlar

Terör örgütü PKK'nın elinde anti personel mayınları eskiden beri bulunuyor. Ancak yeni ele geçirilen mayınlar çok daha farklı. Çünkü aynı anda birden fazla askeri şehit edebilecek kadar tehlikeli ve etkili tahrip gücüne sahipler. 

102 MM'LİK ROKETATAR

PKK'nın elindeki 102 mm'lik çok namlulu roketatar

Bugüne kadar dağda hiç görülmeyen 102 mm'lik çok atar namlululu roketatar da Çukurca'da gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirildi. Hali hazırda terör örgütü PKK'nın elinde Fransız-Alman ortak yapımı Milan tank savar güdümlü füzeler de bulunuyor. 

BM'NİN YARDIM ÇUVALLARI ÇIKTI

BM Yardım çuvalları

Birkaç gün önce ise Birleşmiş Milletler'in Suriye'deki terör örgütü PYD'ye götürdüğü yardım çuvalları PKK mağarasından çıkmış, terör örgütü PKK ile Suriye'deki kolu PYD'nin lojistik işbirliği bu fotoğrafla kanıtlanmıştı. PKK'nın elinde yeni nesil anti tank mayınları ve silahların bulunduğuna dikkat çeken güvenlik uzmanları, DEAŞ'la mücadele maskesi altında PKK'nın Suriye ve Irak uzantılarına verilen silahların DEAŞ yerine Türk askerine çevrildiği görüşünde.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×