Bu haber kez okundu.

Terörden temizlenen Cerablus'un nüfusu 10 bini aştı
Fırat Kalkanı harekatıyla Türkiye'nin destek verdiği Özgür Suriye Ordusu, terör örgütü DAEŞ'in elindeki Cerablus'u tamamen kontrol altına aldı. ÖSO'nun gelişiyle hem ilçede yaşayanlar hem de uzun süredir evlerinden uzak kalan siviller rahat bir nefes aldı.

Cerablus'ta sosyal hayat her geçen gün daha da canlanırken ilçeye geri dönüşler de başladı. Operasyon öncesi 5 binin altına düşen Cerablus'un nüfusu, DAEŞ'in ilçeden püskürtülmesinden sonra 10 binin üzerine çıktı.

CUMHURBAŞKANI'NA TEŞEKKÜR

DAEŞ zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan siviller, Karkamış sınır kapısından artık güvenli hale gelen Cerablus'taki evlerinin yolunu tutuyor. Vatandaşlar, terör örgütünden kurtuldukları için de Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorlar. 

GÖÇ İDARESİ KOORDİNE EDİYOR

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda yapılan geçişlerde önce Cerablus'a gidecek olan sivillerin kayıtları yapılıyor. Ardından geçişlerine izin veriliyor. Türkiye'den Suriye'ye geçişler Karkamış sınır kapısı üzerinden güvenli bir şekilde devam ediyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×