Bu haber kez okundu.

Teröristlerin asıl planı neydi Adalet Bakanı açıkladı

İZMİR Adliyesi'ne yönelik bombalı saldırıya ilişkin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklama yaptı. Hain terör saldırısına şehit olan polis memuru Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can'ın uğurlandığı törende konuşan Bozdağ, İzmir saldırısı talimatının PKK'dan geldiğini söyledi. Bozdağ saldırıyı düzenleyen teröristlerin asıl planını da açıkladı.

İzmir'deki hain terör saldırısıyla ilgili olarak Bekir Bozdağ, yapılan değerlendirmelere göre, teröristlerden birinin patlama yapıldıktan sonra adliyenin C Blok girişine dönük silahlı saldırı yapmayı ve bu esnada da diğer teröristin adliye içerisine girerek el bombaları ile büyük bir katliam planladıklarını belirtti. Bozdağ, hakim ve savcıların ile yardımcı adliye personelinin bundan sonra da görevlerine devam edeceklerini vurgulayarak, ''Birilerinin 'biz korkuturuz, yıldırırız, sindiririz' diye bir hesabı varsa boşuna hesap kitap yapmasınlar. Karşılarında korkacak, yılacak, sinecek ve görevini yapmaktan vazgeçecek kimse yok.'' açıklamasında bulundu.

TERÖRİSTLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, şimdiye kadar saldırı ile bağlantısı olduklarından şüphelenilen 18 kişinin gözaltına alındığını ve teröristlerin isimlerinin belli olduğunu açıkladı. Bozda, İzmir saldırısını yapan hainlerin isimlerinin güvenlik gerekçesiyle saklı tutulduğunu belirtirken ''eylemi PKK'nın yaptığında tereddüt yok'' diyerek terör saldırısının talimatının PKK'dan geldiğini söyledi.

Bekir Bozdağ açıklamasına şöyle devam etti. "Bütün Türkiye'ye, 81 ilimize karşı yapılmış bir terör saldırısıdır. Terör kardeşlik hukukumuzu yok edemeyecektir. Mücadele daha da etkinleştirilerek daha da kararlı bir şekilde devam ettirilecektir. Türkiye, yaklaşık 10 civarında terör örgütüyle eş zamanlı mücadele eden tek ülkedir. Hastanelerde tedavi edilen yaralılardan 2’ si taburcu edildi. Yaralı 2 polis, 3 avukat ile 2 sivil vatandaşın tedavisi devam ediyor." 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×