Öne Çıkanlar survivor 29 nisan ada konseyi feto 30 nisan 2017 survivor yeni bölüm fragmanı ada konseyinde en çok kimin adı yazıldı 689 KHK ile göreve iade edilen isim listesi tam liste

Terörle mücadelede Göktürk-1 dönemi başlıyor

Türkiye terörle mücadelede yeni bir süreci başlattı. Başbakan bu adımı 'savunmadan taarruza geçiyoruz.' sözleriyle açıklamıştı.

Terörle mücadelede Göktürk-1 dönemi başlıyor
Terörle mücadelede başlatılan etkin süreç teknoloji ile desteklenecek. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü mücadeleye yeni keşif ve gözetleme uydusu geliyor.

5 Aralık'ta Fransız Guyenası'ndan fırlatılacak olan Göktürk-1 adlı uydu askerin gözü ve kulağı olacak. Göktürk-1 uydusu sayesinde coğrafi kısıtlama olmaksızın dünya üzerinde herhangi bir bölgeden coğrafi haritaların tespiti ve askeri istihbarat amaçlı yüksek kaliteli görüntü ve fotoğraflar elde edilebilecek.

TSK'YA İSTİHBARAT SAĞLAYACAK

Göktürk-1 uydusunun asıl amacı TSK'ya anlık istihbarat sağlaması olacak. Uydu aracılığıyla Doğu ve Güneydoğu ile Suriye ve Irak'tan elde edilecek görüntülerle Türkiye'nin istihbarat akışı daha sağlıklı olacak. Ayrıca Göktürk-1 Türkiye'in terör örgütlerine karşı yürüttüğü operasyonlarda da kullanılacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×