Bu haber kez okundu.

TİB, Bilgi Teknolojileri Kurumu'na devredilecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİB'in kapatılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİB'in kapatılmasına ilişkin Beştepe'deki Uluslararası Yatırımcılar toplantısında ''TİB'i kapacağız. Çünkü bütün pisliklerin olduğu yerlerden biri burası.'' dedi. Peki TİB nedir? TİB açılımı nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) hakkında yaptığı açıklama şöyle;

''TİB'İ KAPATACAĞIZ''

Ülkemizde, yaklaşık 3 milyon 340 bin kamu çalışanı vardır. Son soruşturmalarda bunlardan açığa alınmış olanlarının sayısı 62 bindir. Açığa alınanların bir kısmının, yapılan soruşturma ve yargılamalar neticesinde, şayet haklarındaki iddialar mesnetsiz görülürse vazifelerine geri dönebileceklerini de unutmamalıyız. TİB'i kapacağız. Çünkü bütün pisliklerin olduğu yerlerden biri burası. TİB, BTK'ya devredilmek suretiyle BTK kendi adımlarını atacaktır.''

TİB NEDİR?

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı; 23.07.2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve 2559, 2803 ve 2937 sayılı Kanunlarda değişiklik yapan 5397 sayılı Kanun ile kurulmuş olup, 23 Temmuz 2006 tarihinden itibaren ilgili mevzuatın öngördüğü iş ve işlemleri tek merkezden yürütmektedir.
 
   23.05.2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın Kanunda sayılan İnternete ilişkin görevleri de yapması düzenlenmiştir. Bu doğrultuda anılan görevleri yerine getirmek üzere İnternet Daire Başkanlığı kurulmuştur.
 
Başkanlık; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde doğrudan Kurum Başkanına bağlı olarak faaliyet göstermekte olup, Telekomünikasyon İletişim Başkanı ile Hukuk, Teknik İşletme, Bilgi Sistemleri, İdari ve İnternet Daire Başkanlıklarından oluşmaktadır. Başkanlıkta, Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının ilgili birimlerinden birer temsilci bulunmaktadır. Başkanlığa bağlı herhangi bir taşra teşkilatı bulunmamaktadır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×