Bu haber kez okundu.

TİB binasının yeni sahibi Emniyet Genel Müdürlüğü

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) binlerce kişiyi dinlediği TİB binası Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsis edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devletin en kritik birimlerinde görev yapan isimleri usulsüz dinlemek için görev yapan TİB, FETÖ'nün dinleme karargahı olarak kullanılıyordu.

Yüzbinlerce saat usulsüz dinleme kayıtlarının tespit edildiği TİB, Olağanüstü Hal kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatıldı. Kurumun yetkileri de Bilgi Teknolojileri Kurumu'na devredildi. O dinlemelerin yapıldığı TİB binası Emniyet Genel Müdürlüğü'ne verildi.

Binada artık Siber Suçlarla Daire Başkanlığı faaliyet yürütecek. TİB'in kullanılmayan ve tamamen temizlenen binası yeniden tasarlandı. Kapatılan ve çalışmalarına son verilen Telekomünikasyon İletişim Dairesi Başkanlığı'nın binasına 'Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı' tabelası asıldı. Binada kişisel kayıtlar ve bilgiler saklanacak. Diğer yandan internet ve internet üzerinden işlenilen suçlara karşı da mücadeleye yeni binadan devam edilecek. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×