Bu haber kez okundu.

TRT'de propaganda konuşmaları bugün başlıyor! HDP inanamadı

Bu hafta TRT'de yayınlanacak referandum propagandaları için 4 siyasi parti konuşmacıları belirledi. Bugün akşamdan itibaren başlayacak olan TRT propaganda konuşması kararına HDP ise inanamadı. İşte TRT'de referandum için konuşma yapacak olan AK Parti, CHP, MHP ve HDP konuşmacıları...

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, TRT'deki seçim propagandası yayınına katılmak için siyasi partiler konuşmacılarını belirledi. AK Parti'nin seçim propagandası konuşmasını AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop gerçekleştirecek.

CHP adına Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile İstanbul Milletvekili İlhan Kesici konuşma yapacağı TRT seçim propagandası yayınlarında MHP adına ise MHP milletvekili Mehmet Parsak'ın konuşma yapması bekleniyor. Diğer yandan HDP adına Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir ve İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın konuşma yapacağı öğrenildi.

Partilerin konuşma süreleri

Referandum (Halkoylaması) Kanunu'na göre TRT'de AK Parti'nin 10'ar dakikalık 3 konuşma hakkı; CHP, MHP ve HDP'nin ise 10'ar dakikalık 2'şer konuşma hakkı bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmayacak

Halkoylaması sürecinde Cumhurbaşkanı'nın 10'ar dakikadan 2 kez TRT'de konuşma hakkı bulunuyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceki açıklamalarında bu hakkını kullanmayacağını ifade etmişti. 

HDP, TRT'nin kararına inanamadı

TRT'nin seçim propagandası konuşması kararının ardından HDP'de kısa süreli şaşkınlık yaşandı. HDP Genel Merkezi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT'deyiz" ifadeleri yer aldı.

Anahtar Kelimeler:
Referandum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×