Bu haber kez okundu.

TSK'da Bylock kullanan 3 general ve 2500 subay görevde iddiası

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında TSK'dan binlerce askeri personel ihraç edildi. Bunların arasında general, subay, astsubay ve uzman çavuş rütbesinden binlerce kişi bulunuyor. Ancak ortaya atılan bir iddia gündeme bomba gibi düştü.

Türkiye Gazetesi yazarı Nuri Elibol, köşesine taşıdığı yazısında TSK'daki 3 generalin terör örgütü FETÖ'nün gizli iletişim ağı ByLock'u kullandığını iddia etti. Elibol yazısında, ''Malumunuz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra TSK'da kapsamlı bir temizlik yapıldı. Yüksek Askeri Şura'da terfi edecek General ve Amiraller sıkı bir inceleme ve titiz bir araştırma sonucunda belirlendi. 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra terfi edenlerin FETÖ ile bağlantısının olması neredeyse imkansız. Ama ne yazık ki 'ByLock' meselesinin incelenmesinde görüldü ki terfi eden General ve Amirallerden 3'ü ByLock kullanıcısı. Terfi eden şu anda görevdeki 3 general ve amiral ByLock kullanmış.'' dedi.

Elibol'un aldığı bilgilere göre Türk Silahlı Kuvvetleri'nde halen aktif görevde olan subaylarda da ByLock tespit edildi. Elibol, şu anda görevde olan subay ve astsubaylardan 2 bin 500'ünün ByLock kullanıcısı olduğunu iddia ettiği yazısında, ''TSK'da halen görev yapan subay-astsubaylardan 3 bin 600'ünün birinci derece yakınları ByLock kullanıcısı çıktı. Güya en detaylı FETÖ temizliği TSK'da yapıldı. Eğer bu temizliğe rağmen orduda durum böyleyse, diğer kurumların durumunu varın siz düşünün.'' diyerek olayın vehametine dikkat çekti.

Nuri Elibol'un köşesinde iddia ettiği halen görevde olan ve ByLock uygulaması kullanan subayların kim olduğu ise merak konusu oldu.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×