TSK Jandarma ihraç edilen askerler isim listesi Resmi Gazete'de

22 Kasım Salı günü TSK'dan ihraç edilen askeri personelin isimleri Resmi Gazete'de açıklandı. Gecenin geç saatlerinde çıkarılan yeni Kanun Hükmünde Kararnameler ile FETÖ'cü binlerce memur görevden atıldı. Ordu içerisindeki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturmalar kapsamında örgütle bağlantısı olduğu tespit edilen 1988 askeri personelin daha TSK ile ilişiği kesildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edilen TSK mensupları bugünkü resmi gazete'de yer alan 677 sayılı KHK'daki 1 sayılı liste ve 2 sayılı listede açıklandı. Buna göre; Kara Kuvvetleri Komutanlığından 1259 askeri ve sivil personel, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 391 askeri ve sivil personel ile Hava Kuvvetleri Komutanlığından 338 sivil ve askeri personel görevden atıldı.

İHRAÇ EDİLEN TSK PERSONELİ İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

JANDARMA'DAN 403 PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ

Darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı'nda da ihraçlar yaşandı. Bugün yayımlanan listede Jandarma'dan ihraç edilen 403 askeri ve sivil personelin isimleri yer alıyor. Jandarma'dan daha öncede yüzlerce subay, astsubay ve çeşitli birimlerde görevli sivil memurlar görevden alınmıştı.

İHRAÇ EDİLEN JANDARMA PERSONELİ TAM LİSTESİ

Jandarma ihraç listesi - 1Jandarma ihraç listesi - 2Jandarma ihraç listesi - 3Jandarma ihraç listesi - 4Jandarma ihraç listesi - 5Jandarma ihraç listesi - 6Jandarma ihraç listesi - 7Jandarma ihraç listesi - 8Jandarma ihraç listesi - 9Jandarma ihraç listesi - 10Jandarma ihraç listesi - 11Jandarma ihraç listesi - 12Jandarma ihraç listesi - 13

Erkan DEMİR (erkan.demir@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×