Bu haber kez okundu.

TSK personel alımı başvuru rekoru kırdı! Tam 286 bin...

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne personel alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Işık, özellikle uzman çavuş, sözleşmeli er ve erbaşla ilgili 19 bin kişilik kadroya şu ana kadar 134 bin müracaatın olduğunu söyledi.

Bakan Işık, subay ve astsubay ile askeri okul öğrencileri için 11 bin kadroya da şu ana kadar 152 bin başvuru olduğunu belirtti. Savunma Bakanı, ''Bu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne halkımızın gösterdiği teveccühün çok güzel bir göstergesi. Biz istiyoruz ki TSK bu noktada en nitelikli insan kaynağına ulaşsın. Özellikle Harp Okulları'na yapılan müracaattan memnunuz ve bu müracaatların daha da artması önemli. Türk Silahlı Kuvvetleri hiç kuşkusuz dünyanın en güçlü ordularından biri. TSK'yı en güçlü kılan unsur ise insan kaynağı. Bu orduyu daha da geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.'' dedi.

Savunma Bakanı Işık, Türk ordusunun daha gelişmesi ve dünyanın en büyük gücü haline gelmesi için nitelikli personel ihtiyacına gerek duyulduğunu ifade ederek, gençlerin Türk Silahlı Kuvvetleri 30 bin personel alımı için başvuru yapmalarını istedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×