Bu haber kez okundu.

TSK'dan 23 Nisan'a özel 3 duygusal video yayınladı
Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde coşkuyla kutlanıyor. Çocukların bir süreliğine ülke ve yerel yönetimlere getirildiği bugün için Türk Silahlı Kuvvetleri 3 farklı duygusal video hazırladı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı (Asker Ağabeyime Mektubumuz Var), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (23 Nisan Denizde Bayram) ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı (Büyük Hayaller Cesaret İster) tarafından hazırlanan videolar milli duygularımızı bir kez daha kabarttığı gibi bizlere duygusal anlar yaşatıyor.

İşte; Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu çocuklarımızla paylaşmak amacıyla hazırladığı o videolar;

23 Nisan - Asker Ağabeyime Mektubumuz Var


23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster


23 Nisan Denizde Bayram


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin resmi Youtube hesabından yayınlanan videoların açıklaması ise şöyle;

''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Ulusal egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile özdeşleşen değerlerin izinde, vatan ve millet sevgisiyle dolu, çağdaş bireyler olarak yetişmesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olarak en büyük dileğimizdir.

Bu inançla yola çıkarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hem çocuklarımızla paylaşmak hem de denize ve denizciliğe gönül veren nesiller yetişmesine katkı sağlamak amacıyla kısa bir film hazırlanmıştır.

“23 Nisan Denizde Bayram” adlı kısa film; sevgi, saygı, dayanışma, iş birliği ve yüksek aidiyet duygularından ortaya çıkan özgün bir projedir.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli ve Sevgi Evleri Çocuk Yuvaları çocuklarının katılımıyla hazırlanmıştır.

Türkiye’de ve dünyada çocuklarla ve çocuk sevgisiyle özdeşleşen
Barış MANÇO’ya ait olan “Bugün Bayram” adlı şarkı projeye ayrı bir anlam ve değer katmış, büyük üstadı yeniden anmamız için de bir vesile olmuştur.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ülkemiz ve dünya çocuklarına armağanı olan “23 Nisan Denizde Bayram” adlı kısa filmin hazırlık, çekim ve çekim sonrası tüm süreçlerinde büyük bir heyecan ve özveriyle yanımızda olan ve katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunarız.

Bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz.
''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×