Bu haber kez okundu.

Türkiye düşmanları yatırımlardan rahatsız oluyor
Ulaşım, teknoloji ve sanayi alanındaki yatırımlardan rahatsız olan Türkiye düşmanları, bu yatırımların önüne geçmek için türlü oyunlara başvuruyor. Resmi programında olmamasına rağmen Çarşamba günü Artvin'e giden Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, hidroelektrik santrallerinin yapıldığı köyleri inceledi.

BÜYÜKELÇİ ARTVİN'E NEDEN GİTTİ?

John Bass'in küçük bir tatil adı altında yaptığı bu ziyaret birçok kişiyi şaşırttı. Akıllara ABD Büyükelçisi'nin Artvin'e neden gittiği sorusu geldi. Gelen tepkiler üzerine ABD'li büyükelçi sosyal paylaşım sitesi Instagram'dan apar topar bir tatil fotoğrafı paylaştı. Kendisi gibi diplomat olan eşiyle birlikte Hatila Vadisi'ndeki cam köprüye giden John Bass, fotoğrafın altına 'tatildeyim, geziyorum' notunu düştü. EYLEM YASAĞI İLAN EDİLDİ

Ziyaretten bir kaç gün sonra Artvin Valiliği önemli bir karar aldı. Valilikten yapılan açıklamada, Olağanüstü Hal Kanununun ilgili maddesi gereği kentteki her türlü eylemin bir ay boyunca yasaklandığı duyuruldu. Miting, basın açıklaması, oturma eylemi ve stant açma gibi tüm eylem şekilleri yasağa dahil olacak. Eylem yasağı 19 Eylül ile 19 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×