Bu haber kez okundu.

TUSKON'un ananasçı sekreteri hainliğe devam ediyor
17 - 25 Aralık ihanetinden hemen sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le şifreli 'ananas' görüşmesini yapan TUSKON'un Genel Sekreteri Mustafa Günay'ın FETÖ terör örgütünün etkili olduğu ülkelerdeki sanayici ve iş adamlarına Türkiye aleyhinde kara propaganda yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye'ye yatırım yapılmaması için gizli görüşmeler ve mektuplarla kara propaganda yapan Mustafa Günay'ın FETÖ içinde güçlü konuma gelen isimlerden biri olduğu belirtiliyor. Günay ile Gülen arasında geçen 'ananas' şifreli telefon konuşması 17 - 25 Aralık sonrası ortaya çıkmış ve günlerce gündemde kalmıştı.

Günay o konuşmada, Uganda Devlet Başkanı'yla yaptığı görüşmenin detaylarını Fetullah Gülen'e aktarıyor, 'ananas' diye şifrelediği elmaslardan bahsediyordu. Öte yandan bu elmasların Türkiye'deki bazı iş adamlarına ulaştırıldığını da söylüyordu.

İŞ ADAMLARINI YILDIRIYORDU

Türkiye'deki ihaleleri organize eden isim Günay'ın onayı alınmadan TUSKON'a kimsenin üye yapılmadığı biliniyordu. Günay'ın ayrıca Türkiye'ye gelen yabancı iş adamlarını TUSKON'la birlikte hareket etmemeleri durumunda yıldırmaya çalıştığı ve yatırım yapmalarını engellediği ortaya çıkmıştı.

YENİ GÖREVİ: KARA PROPAGANDA

Şimdi Türkiye'nin finans krizine girmesi için yurt dışında kara propaganda yapan Mustafa Günay'ın, darbenin imamı Adil Öksüz gibi özel yetiştirilmiş bir isim olduğu belirtiliyor. Türkiye'nin yurt dışındaki ticaret ateşelikleri üzerinde çok etkili bir isim olan Günay, son dönemde çalışmalarını Afrika ve Latin Amerika ülkeleri üzerinde yoğunlaştırmış durumda.

YAKALAMA KARARI VAR

Bir çok İranlı iş adamının yanı sıra Danimarkalı ve İtalyan iş adamlarının TUSKON'la birlikte hareket etmedikleri için büyük zorluklarla karşılaştıkları ve bu yüzden Türkiye'yi terk ettikleri belirtiliyor. FETÖ'cü ticaret ateşeleri üzerinde de etkili olduğu belirtilen Mustafa Günay hakkında yakalama kararı bulunuyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×