Bu haber kez okundu.

Twitter'daki FETÖ hesapları askıya alındı
Twitter FETÖ'cülerin Türkiye'deki hesaplarını askıya aldı. 15 Temmuz'da FETÖ'cü üniformalı teröristlerin darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Darbe girişiminin ardından milyonlarca kişi FETÖ'yü ve darbeyi lanetleyen paylaşımlarda bulundu. Vatandaşlar milli iradenin ve demokrasinin korunması adına Vatanı müdafaa etmek için sokaklara çıktı ve tankların, eli silahlı darbeci askerlerin önüne kendilerini canları pahasına siper ederek ''darbeye hayır'' dedi.

FETÖ mensupları giriştikleri bu ihanetin ardından kamu kurumlarından tasfiye edilmeye başlandı. Bu kapsamda FETÖ mensubu oldukları tespit edilen binlerce kişi görevlerinden uzaklaştırıldı bir o kadarı da tutuklanarak cezaevlerine gönderildi.

TWİTTER'DA FETÖ OPERASYONU

Öte yandan FETÖ'cülere karşı yapılan operasyonlar internette de devam ediyor. Zira sosyal medya siteleri üzerinden örgüte destek veren hesapların kapatılacağı daha darbe girişiminin ilk saatlerinde açıklanmıştı. Yalan yanlış bilgiler paylaşarak insanları provokasyona getirmeye çalışan, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve diğer devlet büyüklerimize iftiralar ile karalamaya çalışan ve hain terör örgütü FETÖ'yü aklamaya çalışan bu kişilerin Twitter hesapları Türkiye'de askıya alındı.Twitter'ın Türkiye'de askıya aldığı hesaplar arasında FETÖ'ye olan bağlılığını her fırsatta yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla dile getiren basketbolcu Enes Kaner de yer alıyor.

şte FETÖ'cülerin Türkiye'de askıya alınan Twitter hesaplarından bazıları...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×