Bu haber kez okundu.

Uyuşturucu bağımlısı oğlunu ihbar etti
Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde oturan 29 yaşındaki Murat Y., eroin alabilmek için evinin eşyalarını satmaya kalktı. Oğluna engel olamayan Emine Y. bunun üzerine jandarmaya giderek oğlunu ihbar etti.

2 çocuk annesi Emine Y., geçtiğimiz şubay ayında jandarmaya giderek oğlu Murat Y.'nin eroin almak için kendisinden para istediğini, para olmadığını söyleyince evdeki eşyaları satmaya başladığını belirtti. Emine Y.'nin oğlundan şikayetçi olması üzerine eve gelen jandarma ekipleri tarafından, evde bulunan eski eşyaları toplamak üzere olan Murat Y. göz altına alındı.

Murat Y. hakkında, Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bir süre tutuklu kaldıktan sonra annesi Emine Y.'nin şikayetinden vaz geçmesi üzerine serbest kalan Murat Y. ,fadesinde; "Annem uyuşturucu madde bağımlısı olduğum için tutuklanmamı istiyordu. Cezaevine düşünce uyuşturucu bulamayacağım için bağımlılıktan kurtulacağımı düşünerek beni şikayet etti." dedi.

Şikayetini geri alan Emine Y. ifadesinde; "Para bulamayınca evdeki eşyaları satmaya başladı. Olay günü de evdeki halıları, matkapı toplamaya başlayıncaben kendisine para bulacağımı söyleyerek çıkıp jandarmaya haber verdim. Ancak oğlum uyuşturucuyu bırakacığına söz verdi. Bu nedenle kendisinden şikayetçi değilim." dedi.

Beraat Etti!

Yağma, hakaret ve kasten yaralama gibi suçlardan yargılanan Murat Y., yeterli delil elde edilemediğinden her bir suçtan ayrı ayrı beraat etti. Beraat sevinci yaşayan Murat Y. ise; mahkemeye bir daha böyle bir suçyan karşılarına çıkmayacağına dair söz verdi.

Eroin'e arkadaş ortamında alıştığını ve bu illet yüzünden çevresini, işini ve itibarını kaybettiğini belirten Murat Y., "Uyuşturucu madde bağımlıları cezaevinden çıkıp evlerine uğramadan uyuşturucu almak için torbacıların yolunu tutuyor. Uyuşturucu, her türlü suçu işletiyor. Bundan kurtulmak istiyorum. Anneme söz verdiğim gibi beni yargılayan hakimlere de söz verdim. Hayatıma yeni bir sayfa açıp hayata yeniden başlamak istiyorum." ifadelerini kullandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×