Bu haber kez okundu.

Vali Yardımcısı gözaltındaki hakime bakın ne teklif etti?
Vali yardımcısından gözaltınaki hakime evlilik teklifi. Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demir, Diyarbakır Vergi Mahkemesi'nde Hakim olan Fatma Çimen'e evlilik teklif etti. Ancak Çimen, Demir'in bu teklifini kabul etmedi. Hakim Fatma Çimen 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılarak gözaltına alınmıştı.

EVLİLİK TEKLİFİ İÇİN ÖZEL İZİN ALINDI

Habertürk'ün haberine göre Mehmet Demir, Fatma Çimen'e evlilik teklif etmek için özel izin aldı. Diyarbakır Emniyet'inden sorumlu olan Vali Yardımcısı Mehmet Demir, iddialara göre Yozgatlı hemşehrisi Hakim Fatma Çimen ile gözaltındayken bir kaç defa görüştü. Mehmet Demir'in evlilik teklifini darbe girişiminden önce yapmak istediği ancak yaşanan olaylardan sonra Çimen'in gözaltına alınmasıyla bu planının suya düştüğü öğrenildi. Mehmet Demir evlilik teklifi için avukatını, hakim Fatma Çimen'in gözaltında tutulduğu spor salonuna gönderdi. Avukatı görevli polislere, müvekkilinin bir evlilik teklifi yapacağını ve ona yüzük getirdiğini söyledi. Polis memuru, Cumhuriyet Savcısı'nı arayarak Mehmet Demir'in gözaltında olan Fatma Çimen'e evlilik teklifinde bulunacağını ve bunun için izin istediklerini aktardı. Savcı da teklifin yapılmasında bir sakınca olmadığını belirterek izin verdi.

FATMA ÇİMEN ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ

Mehmet Demir'in avukatı polislerin gözetiminde FETÖ ve KCK soruşturmaları kapsamında gözaltında tutulan Fatma Çimen'in yanına gitti. Spor salonunda gözaltında olan onlarca kadının önünde Mehmet Demir'in gönderdiği kutuyu Çimen'e verdi. Kutuyu açan Fatma Çimen, içindeki yüzüğü görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Demir'in avukatı aracılığıyla ''Her ne olursa olsun evlenmek istiyorum. Görevine iade edilmese de evinin kadını olur'' diyerek ettiği evlenme teklifini, Hakim Çimen kabul etmedi. Yüzük ise Cumhuriyet Savcısı'nın onayından sonra tutanak altına alındı ve avukata iade edildi.

CUMHURİYET SAVCISI GÖRÜŞMEDEN RAHATSIZ OLDU

Fatma Çimen evlilik teklifinin ardından ifadesi alınmak üzere Diyarbakır Adliyesi'ne götürüldü. Cumhuriyet Savcısı, Mehmet Demir'in Fatma Çimen'le görüşmesinden rahatsız oldu ve görüşme polisler tarafından engellendi. Fatma Çimen ise ifadesinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Mehmet Demir'in uzun zamandır evlilik planları yaptığı ve aralarında kamu görevlileri ile bir STK başkanının da bulunduğu bir çok kişiye evlilik teklifi yaptığı ancak hepsinden de ret cevabı aldığı öğrenildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×