Bu haber kez okundu.

Veysi Kaynak: 3 vakfın faaliyetlerine son verildi

"İçişleri Bakanlığı 3 vakfın faaliyetlerine son verdi." açıklama Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'tan geldi. Kaynak; gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede 3 vakfın kapatıldığını belirtirken, vakıfların faaliyetlerine son verilmesinin ardından kendisini Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve ABD Ankara Büyükelçisi'nin ziyaret ettiğini açıkladı.

Veysi Kaynak şöyle konuştu;

"İçişleri Bakanlığımız tarafından 3 vakfın faaliyetlerine son verildi. O vakıfların faaliyetine son verilince beni Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve ABD Ankara Büyükelçisi ziyaret ettiler. Avrupa Birliği'nden ziyaretçilerim oldu, bu faaliyetlerin ne için engellendiğini öğrenmek ve bundan sonra çalışmalar için hangi şartlarda çalışmalara izin verileceğini öğrenmek maksadıyla."

Türkiye'de faaliyet gösteren Alman vakıflarına da değinen Kaynak, İçişleri Bakanlığı'nın şu an tüm vakıfları incelemeye aldığını belirterek, "Biz de bir çalışma yapıyoruz. İstiyoruz ki vakıf faaliyetleri adı altında Türkiye'nin milli birliğini bozucu faaliyetler olmasın. Hepsinin Diyarbakır'a odaklanması hepimize bir şeyler ifade ediyor. Hatay, Gaziantep ve Diyarbakır'ın tamamı faaliyet alanı içerisinde. Nüfusun bir buçuk misli mülteci barındıran Kilis'e bu kadar ilgi yok." dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×