Öne Çıkanlar feto Çağatay Ulusoy Eski bakanın kızı intihar etti Türkiyenin aldığı ilk altın madalya AÖF 29 Nisan 2017 Sınav Soruları ve Cevapları Sınav Zor muydu

Wikileaks Türkiye'ye ilişkin 100 binden fazla belge yayımlanacak

Wikileaks'in Türkiye'deki darbe girişimine ilişkin bir takım belgeleri yayımlayacağı iddia ediliyor. Sabah Gazetesi yazarı Doç Dr. Fahrettin Altun'un A Haber'de yaptığı açıklamaya göre; Bunların düzmece belge olduğu yönünde bir algı provokasyonu yaratılmaya çalışılacak.

- Bu haber 449 kez okundu.

Wikileaks Türkiye'ye ilişkin 100 binden fazla belge yayımlanacak
Dünya genelindeki birçok ülkenin, kurum ve kuruluşlarına ait gizli ve hassas bilgilerini internet ortamında sızdıran Wikileaks organizasyonu bu sabah Twitter hesabından ilginç bir duyuru yaptı.

Wikileaks Twitter hesabından yapılan duyuruda ''WikiLeaks Türkiye'nin siyasi güç yapısıyla alakalı 100 bin dökümanı yayınlamaya hazırlanıyor #TurkeyCoup'' ifadesine yer verildi.Wikileaks'ın bu duyuruyu #TurkeyCoup (TürkiyeDarbesi) hashtag'iyle paylaşmış olması da ayrıca dikkat çekti. A Haber'e konuşan Sabah Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Fahrettin Altun, bu belgelerin 15 Temmuz darbe girişiminin bir parçası olduğunu, dış güçlerin provokasyonlara devam ettiğini ve yayınlanacak olan belgelerin üretilmiş düzmece belgeler olduğunu açıkladı. Altun, Wikileaks'in Türkiye belgeleri ile bir algı provokasyonu yaratmaya çalışacağını vurguladı.

Henüz Wikileaks darbe belgeleri ne zaman yayınlanacak? belli değil. Ancak Wikileaks belgelerinin her an açıklanabileceği belirtiliyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×