Bu haber kez okundu.

Wikipedia'ya göre Fetullah Gülen 13 Nisan 2017'de ölecek
Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olarak nitelenen Wikipedia'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ölüm tarihi verildi. Google arama moturundan yapılan arama sonucunda da yer alan bilgilere göre Fetullah Gülen 13 Nisan 2017 tarihinde ölecek.

WIKIPEDIA NEREDEN BİLİYOR ?

Aslında hiç kimse veya hiçbir internet portalı bir kişinin ne zaman öleceğini bilemez. Ancak Wikipedia'da yer alan tüm bilgiler gönüllü editörler marifetiyle yayınlanıyor. Yani herhangi bir konu hakkında 'geliştirme' ya da 'sayfa açılması' tamamen Wikipedia'ya üye olan ve editör olarak görevlendirilen kişiler tarafından yapılıyor.

Fetullah Gülen'in ölüm tarihi 13 Nisan 2017

Söz konusu gönüllülerin siteye ekledikleri içerikler de deneyimli editörlerden oluşan ''denetleme mekanizması'' seviyesindeki kişiler tarafından kontrol edilerek yayınlanıp yayınlanmayacağına karar veriliyor. Fetullah Gülen'in ölüm tarihi de bu denetimler sırasında gözden kaçarak yayınlanmış olabilir.

Fetullah Gülen'in ölüm tarihi

GOOGLE SONUÇLARINDA DA ÇIKIYOR

Wikipedia'da gözüken Fetullah Gülen'in ölüm tarihi, dünyanın en büyük arama motoru Google'da da karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar ''Fethullah Gülen/Ölüm tarihi'' yazdıklarında çıkan sonuçlarda 13 Nisan 2017 tarihini görmek mümkün.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×